Komisja ds. Lecznictwa Otwartego LIL

Spotkania otwarte komisji

2023-12-13 - O genetyce warto rozmawiać

Komisja ds. Lecznictwa Otwartego LIL, której przewodniczy dr Wioletta Szafrańska-Kocuń zorganizowała w środę 13 grudnia br. spotkanie pt. „Genetyka – pytania i odpowiedzi”. Z zainteresowanymi lekarzami w sali konferencyjnej przy ul. Chmielnej 4 spotkał się prof. Janusz Kocki z Zakładu Genetyki Medycznej UM w Lublinie.

Nagranie Czytaj więcej

2023-05-17 - Co wiemy, a czego nie wiemy o genetyce

Komisja ds. Lecznictwa Otwartego Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie była organizatorem – razem z Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej – spotkania na temat „Co wiemy, a czego nie wiemy o genetyce”.
W spotkaniu, które odbyło się 17 maja, uczestniczył prof. Janusz Kocki z Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Nagranie Czytaj więcej

2023-03-15 - SOR, POZ i AOS – doskonalenie współpracy

„SOR, POZ i AOS – doskonalenie współpracy” takie hasło towarzyszyło spotkaniu lekarzy zainteresowanych poprawą wzajemnej komunikacji. Spotkanie odbyło się w trybie hybrydowym w środę 15 marca 2023 r. o godz. 18.30 w sali konferencyjnej Lubelskiej Izby Lekarskiej.

Telefony do SOR Nagranie Czytaj więcej

2022-11-16 - Psychiatria środowiskowa a lekarz rodzinny

Kolejne spotkanie w ekspertami – tym razem tematem była „Psychiatria środowiskowa a lekarz rodzinny” – odbyło się w Lubelskiej Izbie Lekarskiej w ramach działalności Komisji ds. Lecznictwa Otwartego Okręgowej Rady Lekarskiej.

Nagranie Czytaj więcej

2022-10-12 - „Covid – to, co było, to co jest i co nas czeka”

W środę, 12 października, w siedzibie Lubelskiej Izby lekarskiej przy ul. Chmielnej odbyło się spotkanie, które organizuje w ramach cyklu Komisja ds. Lecznictwa Otwartego.
„Covid – to, co było, to co jest i co nas czeka” – to temat, który omawiano na spotkaniu. Zebrani wysłuchali dr n. med. Barbary Hasiec, kierownik Oddziału Chorób Zakaźnych Dziecięcych Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie i dr n. o zdr. Magdaleny Czarkowskiej dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nagranie Czytaj więcej

2022-09-14 - EDM - wymiana danych między przychodniami, POZ, AOS i szpitalami

W środę 14 września odbyło się pierwsze z cyklu zaplanowanych spotkań Komisji ds. lecznictwa otwartego w Lubelskiej Izbie Lekarskiej. Było poświęcone elektronicznej dokumentacji medycznej i wymianie danych między przychodniami POZ‑AOS i szpitalami. Mówiono też o praktycznych aspektach wymiany danych i o raportowaniu zdarzeń medycznych. Wykład na ten temat przedstawiła Marlena Woś radca prawna LIL i Agnieszka Rudnicka‑Szymczak z Departamentu Wdrożeń Systemu e‑Zdrowie z Warszawy.

Nagranie Czytaj więcej